Lifestyle,  Music,  Nature,  News,  People,  Travel

LAS Tribe, Masyw Ślęży (02-09-2016)

„Prayer for the Forest”

Las Camp Open Air 2016

 

Tegoroczny sezon plenerowy rozpocznie się tam, gdzie zakończył w 2016r. Mam tutaj na myśli festiwal LAS Tribe, który w zeszłym roku odbył się 2 września u stóp Góry Radunia w Masywie Ślęży w woj. dolnośląskim. Poprzednią edycję mogę śmiało umieścić w gronie najbardziej udanych zeszłorocznych festiwali. Na dwóch scenach dominowały brzmienia progressive/psychedelic i techno.

Szczególne wrażenia oprócz świetnej muzyki, bardzo dobrej organizacji i oryginalnych dekoracji wywarła na mnie miejscówka. Niezbyt rozległy leśna polana, nad samym brzegiem niewielkiego zbiornika wodnego z piękną drogą dojazdową, wśród starego drzewostanu, łąk i pól. W tle górowała Radunia zwana Sępią Górą, wznosząca sią 573 m n.p.m. W czasach starożytnych góra była miejscem kultu naszych praprzodków. W epoce żelaza na szczycie Raduni powstał wał, który otaczał miejsce święte. Czczono tutaj bóstwo księżyca.  Do dziś temu miejscu towarzyszy tajemniczy klimat.

W tym roku w dniach 23-25 czerwca LAS Tribe powraca. Tym razem jednak zmienia się lokalizacja, choć jak zapewniają organizatorzy będzie równie urokliwa, co poprzednia. Zostajemy na Dolnym Śląsku, ale kierujemy się na zachód do Ogorzelca, u stóp Karkonoszów. Dodatkowo sama impreza się rozrasta. Na trzeciej scenie z pewnością znajdą coś dla siebie fani brzmień dub/electropop/ambient/trip. Sam festiwal potrwa o jeden dzień dłużej. Co więcej będzie to idealna okazja by wreszcie poczuć klimat Sudetów o tej porze roku. Do zobaczenia!

 

Więcej na stronie eventu: click

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Follow by Email
Facebook
Instagram