Lifestyle,  Nature,  News,  People,  Travel

Zandvoort, Netherlands (October 2017)

Będąc w Amsterdamie warto wybrać się do Zandvoort, jednego z najbardziej popularnych kurortów wypoczynkowych Holandii nad Morzem Północnym. Niewątpliwym atutem jest niewielka odległość od Amsterdamu. 20 minut pociągiem z Amsterdam Centraal Station, mijając po drodze zabytkowy Haarlem, gdzie notabene, również koniecznie trzeba się zatrzymać. Punktem końcowym jest zabytkowa stacja kolejowa z XIX w. Zandvoort aan Zee usytuowana kilkaset metrów od morza. Nic dziwnego, że latem jest to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku mieszkańców Amsterdamu.

Na miejscu czeka piękna szeroka piaszczysta plaża, która w sezonie letnim z pewnością jest pełna plażowiczów. Taka forma spędzania wolnego czasu do moich ulubionych nie należy, na szczęście byłem tam pod koniec października, więc i tłumów udało się uniknąć. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić o tej porze roku to przenikliwy wiatr znad Morza Północnego, który mocno dawał się we znaki. Na szczęście w pobliskiej tawernie przy jasnym lokalnym piwie i smacznej rybce szybko można zapomnieć o tej drobnej niedogodności.

Oprócz nadmorskiego kurortu wypoczynkowego Zaandvort służy turystom często również jako baza wypadowa do położonych kilka kilometrów stąd terenów rekreacji: na północ Parku Narodowego Bloemendaal oraz na południe Amsterdamse Waterleidingduinen. Tym razem jednak zabrakło na to czasu, gdyż późnym wieczorem mieliśmy już powrotny lot do Polski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Follow by Email
Facebook
Instagram